O nas

inż. Mieczysław Durczak

Firma istnieje od 16 lat, ale bazuje na wieloletnim doświadczeniu pracowników pracujących w firmach specjalizujących się w budowie maszyn dla przemysłu mleczarskiego, spożywczego i chemicznego. Urządzenia budowane w naszym zakładzie są wytwarzane ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej, łącznie z elementami złącznymi.

Podstawową stalą, którą wykorzystujemy jest AISI 304, w zależności od potrzeb klienta zamawiamy inne gatunki stali. Połączenia spawane są wykonywane przy użyciu automatów TIG w osłonie argonu. Spawy są uszlachetniane metodą szlifowania, polerowania oraz trawienia pastami, wykańczane pasywacją.

Położenie zakładu w dużym konglomeracie Zakładów Chemicznych Zachem umożliwia współpracę z wieloma firmami posiadającymi profesjonalne urządzenia np. do wypalania laserem, wodą, giętarki krawędziowe, walcarki. Firma jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom konstrukcyjnym, budując maszyny i urządzenia, a przede wszystkim półautomaty pakujące o nietypowych gabarytach i konstrukcji.

Pokazane na stronie urządzenia są tylko drobną cząstkę wykonanych zleceń, gdyż niektórzy z zamawiających zastrzegają sobie tajemnicę konstrukcyjną [zakaz publikacji]. Nasza firma rozpoczęła produkcję od zleceń zestawów formujących, kołnierzy formujących, tubusów do wielu typów maszyn pakujących i dalej je wykonujemy. Opracowujemy wielkość zestawów według otrzymanego wzoru lub rysunków do szerokości folii używanej przez klienta.

Rozwijając produkcję rozpoczęliśmy budowę prostych urządzeń wspomagających pracę maszyn pakujących. Były to podajniki taśmowe, ślimakowe, odbiorniki woreczków. Z czasem do osprzętu doszły zgrzewarki impulsowe i stałogrzejne. W miarę potrzeb klientów przyjęliśmy zlecenia na wykonanie różnych typów zbiorników o wielkości od 0,1 m3 do 5 m³. Klienci rozpoczynający produkcję, lub gdy produkt jest bardzo nietypowy [nie dający się pakować automatami] wymusili na nas budowę prostych dozowników objętościowych, wagowych zarówno do cieczy, proszków, oraz detali sztukowych. Często artykuły, które są dozowane wykazują właściwości powodujące korozję metali z którymi się stykają, lub wymogi Sanepidu wymusza zastosowanie specjalnych materiałów.

Jeżeli zainteresowała Cię Nasza oferta zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania!